• Klub angažovaných nestraníků     IČ: 00539996
  • kan@kan.cz

Volili jsme prezidenta a zvolili jsme Zemana

 

 

Druhá přímá volba prezidenta ČR je tu!
 

V rámci Klubu jsme se prakticky neshodli na jednom kandidátovi - našem favoritovi. Podobně je nejednotná veřejnost i teď, kdy do skutečného volebního střetu jde jen devět regulérních kandidátů, z nich pak jen několik přijatelných. A takto nejednotná bývala odpovědnější většina občanů vždycky, když šlo o moc, zvláště pak o moc moci jako takové. A podle toho to dopadalo.

Vážení přátelé, v sobotu jsme se „ústředně poradili“, že to není tak složité. Logicky: Měli bychom dát šanci jenom tomu, kdo má nějakou naději uspět v případném druhém kole proti voličům Miloše Zemana, ale zároveň jen tomu z nich, kdo důvěryhodně odmítá budoucí spolupráci s banditou Babišem a jeho estébáckým hnutím.

Takoví jsou jen tři – Drahoš (9), Hilšer (8) a Horáček (2).

Tak přátelé, v pátek nebo v sobotu – pojďme na to!  

Jiří Domlátil, předseda KAN  (8.1.2018)

  

  

       Vážení tipující, vážení přátelé,

není třeba pokračovat v anketě Klubu angažovaných nestraníků, jejímž cílem bylo navrhnout dobrého, nejlépe nám vyhovujícího prezidenta republiky. Svědčí o tom výsledek, kterým skončilo skomírající tipování na počátku léta 2017. Nepřesvědčivý počet hlasů, jež od nás dostaly „nejúspěšnější“ osobnosti, ukazuje, že každý jinak hodnotíme poměrně známé osoby, o nichž však máme rozdílné mínění.

Jedno z mála pozitivních zjištění podle mého názoru je, že my v Klubu angažovaných nestraníků a „okolí“ nemáme mysl ovlivněnou a poznamenanou nějakou uniformitou. Nedáme se snadno přesvědčit a „nehoufujeme“ své názory podle toho, koho je víc slyšet. V této nevázané nezávazné anketě to nevadí, avšak názorně to vysvětluje, proč společenství hlouběji přemýšlivých lidí není výhodným voličstvem pro politika (politickou stranu), který chce ve volbách zvítězit. Naopak lidi zaneprázdněné, kteří nemají čas potřebné informace a události sledovat a přemýšlet, může populární vůdce poměrně lehce manipulovat a přesvědčit je o své pravdě ze všech pravd nejpravdivější, která ve skutečnosti často bývá klamem.

Shrnuto slovy jinými - máme tu vysvětlení, proč zodpovědní politici a zodpovědné politické subjekty nemohou běžně získat tolik voličských hlasů, jak to dokáží na pohled sympatičtí hochštapleři a neupřímní mluvkové. Obranou může být vzdělávání a vysvětleními podložené informování mas nebo sjednocující spolupráce skupin těch přemýšlejících. Je jasné, který z těch dvou způsobů je rychleji dosažitelný. Je tedy na nás, na míře naší dobré vůle rozumět jinému, zda podpoříme dobrou věc, a po dobré úvaze sblížíme své názory.

Jiří Domlátil,     12.10.2017

  

  

Ohlédnutí za anketou KAN:

 

Dva hlasy a více obdrželi tito lidé:

       Drahoš Jiří

(býv. předseda Akademie věd ČR)

       Eben Marek

(moderátor, herec, hudebník)

       Kolář Petr

(etnograf, diplomat, př. Iniciativy pro evropské hodnoty)

       Švejnar Jan

(profesor ekonomie)

 

       Tito lidé byli navrženi zatím jen jedním tipujícím účastníkem ankety:

Baxa Josef, Brzesková Monika, Březina Jan, Cílek Václav, Drábová Dana, Fischer Pavel, Habsburský-Lotrinský Karel, Halík Tomáš, Höschl Cyril, Hilšer Marek, Hučín Vladimír, Hybášková Jana, Joch Roman, Konvička Martin, Kroupa Daniel, Kubera Jaroslav, Marksová-Tominová Michaela, Mikota Václav, Pafko Pavel, Pánek Šimon, Pospíšil Jiří, Robejšek Petr, Roithová Zuzana, Stropnický Martin, Svěrák Zdeněk, Svoboda Pavel, Vadas Martin.
 

K tomu podotýkám, že někteří tipující ani po výzvách neredukovali svých několik návrhů na jeden, takže při disciplinovaném přístupu by se projevila ještě menší shoda v názorech.

Jiří Domlátil

 

Účty

Běžný účet číslo 2401210542 Fio banka; kód banky 2010

Transparentní účet pro přijímání darů číslo 50001968 Fio banka; kód 2010

Transparentní účet volby do Senátu 2018 číslo 2801470634 Fio banka; kód 2010

Transparentní účet pro volby do Evropského parlamentu 2019 číslo 2501562326 Fio banka; kód 2010

Napište nám

Copyright   ©   2019   All Rights Reserved   -   KLUB  ANGAŽOVANÝCH  NESTRANÍKŮ   -   www.kan.cz   -   HOME

Právě přítomno: 30 hostů a žádný člen