Chceme přijatelného prezidenta?

 

8. března 2017

 

Vážené účastnice, vážení účastníci

ankety Klubu angažovaných nestraníků „Navrhněte prezidenta", dovoluji si shrnout dosavadní průběh akce.

Dílčí výsledky bohužel jako by zobrazovaly známou nejednotu českého občanstva neochotného sblížit své názory – tentokrát představy o nejvhodnějším prezidentovi České republiky. My členové a příznivci KAN jsme sice lidé téměř stejného politického přesvědčení, přesto od pětadvaceti tipujících přišlo 35 různých jmen.

Řečeno mírně, nejsem tím nadšený. Skoro se zdá, že jsme anketu vyhlásili zbytečně. S prominutím, nemá-li se nikdo ke kompromisu, beru všechnu naši „liberální demokracii" do svých rukou:

Je čas, abychom nadále uváděli jenom tipy těch, kteří navrhli jediné jméno. Proto prosím, do konce března přehodnoťte a redukujte své návrhy, každopádně ti z Vás, kdo jste navrhli dva a více kandidátů. Omezte prosím svůj tip jen na jednoho kandidáta. Pro objektivitu ankety v dubnu už ponechám v seznamu jen kandidáty z návrhů s jedním jménem. Každý ví, kolik jmen nahlásil, takže také ví, zda se ho tato výzva týká.

V seznamu tipovaných máme pouze jednoho člověka, který už svoji kandidaturu ohlásil veřejně. To není tak špatné jako fakt, že hlasy nejčastěji tipovaného se dají spočítat na prstech jedné ruky.

Za několik hodin Miloš Zeman pravděpodobně oznámí kandidaturu svou. Děkuji za Vaši reakci.

 

Jiří Domlátil, KAN

 

(c) 2018 All Rights Reserved - hlavní stránka - přihlásit se - napište nám                 www.kan.cz nahoru
Právě připojeni - hostů: 39