• Klub angažovaných nestraníků     IČ: 00539996
  • kan@kan.cz

Názor USA na ČR

 

Jaký názor na ČR mají Spojené státy americké?


Před několika dny se ve Varšavě uskutečnila mezinárodní konference o Blízkém východě. Při této příležitosti se do Evropy vypravily osobnosti demokratického světa, taktéž i čelní představitelé USA – konkrétně ministr zahraničí USA.


Mike Pompeo, ministr zahraničí USA i viceprezident Mike Pence upozornili jak na nebezpečí z Teheránu, taktéž opětovně varovali před aktuálnějším východním nebezpečím přicházejícím z Číny a z Ruska.


V prvním případě pochválil ministr zahraničí USA hostitelskou zemi za to, že rázně zakročila proti aktivitám čínské skupiny Huawei v Polsku – že zatkla čínského vrcholového manažera a jednoho polského občana a obvinila je ze špionáže. Polsko, podobně jako Spolková republika Německo, uvažují o tom, že kontroverzní Huawei bude vyřazen z účasti na budování sítě 5G. Že jde o vážný problém, to opětovně potvrdil i 14. 2. NUKIB, který nepodlehl ani nátlaku Číny, ani Hradu, a odmítl revokovat varování před Huaweiem.


Rusko, které v únoru letošního roku odstoupilo od smlouvy o likvidaci raket krátkého a středního doletu z roku 1987 (INF), aby mohlo pokračovat v rozmisťování svých raket Novator 9M729 (SSC 8). Armáda Ruské federace neustále svému vůdci předvádí novinky svého zbrojního programu – např. tank T 14 Armata, BVP Kurganěc-25, nové Kalašnikovy AK 12, vrtulníky KA 25 a MI-28, či letouny MiG 35 a Su-57. Také nové varianty Kamazů asi nebudou určeny pro rozvoz zboží po veliké zemi, ani raketa s plochou dráhou letu Burevestnik s jaderným pohonem asi nebude určena k meteorologickým účelům.


V rámci varšavské konference zemí Visegrádské čtyřky se čelní představitelé USA setkali jen s představiteli tří zemí aliance. Proč mezi reprezentanty států V4 chyběli představitelé České republiky ? Je tomu opravdu jen proto, že se ministr zahraničí Petříček má setkat s ministrem zahraničí přímo v USA?


Není tím pravým důvodem to, že není k mání důstojný představitel ČR, se kterým by se zástupci USA chtěli setkávat? Takový důvod by nebyl nový. Byť se Hynek Kmoniček asi snažil, USA jasně daly zpětnou vazbu, že na setkání prezidentů můžeme zapomenout. A to bylo ještě v době, kdy Miloš Zeman nezpochybňoval práci a činnost BIS a NUKIB, kdy ještě zájmy PPF a Huawei (vybudování sítí 5G) nebyly nadřazovány českým národním zájmům, ochraně bezpečnosti a zdraví obyvatel ČR.


Pokud prezident splácí svůj dluh za prostředky pro jeho znovuzvolení tím, že zájmy svých sponzorů, kteří ani nejsou českými daňovými subjekty, označuje za zájmy České republiky, nedivme se, že Američané jednají jen s ostatními představiteli V4, a návštěvu Prahy nedají do svého programu. S někým, kdo se s láskou dívá směrem k Číně a Rusku, tedy k zemím, které usilují o rozklad demokratické Evropy i světa, jednat nebudou. Patrně nemají zájem ani se setkat s někým, jehož vláda je založena na podpoře strany vyznávající zavrženíhodnou antihumánní ideologii (KSČM), kdo sám prokazatelně pracoval pro zločineckou StB. Pro představitele demokracií je to něco nepochopitelného, podobně, jako kdyby kancléřem SRN byl agent STASI nebo teoreticky i člen NSDAP a konfident Gestapa.


Polsko chce být prostředníkem mezi USA a Evropou - na rozdíl od nás na to má jak politicky (tam nikdo, po svých historických zkušenostech, neprahne láskou k Rusku), také i v oblasti výměny zbraňových systémů jsou jinde (rychlý nákup a přezbrojování pomocí západní techniky z USA nebo Evropy). My se dostáváme na chvost nejen v rámci EU, (nejen díky Hradu a lidem v jeho okolí), ale už i v rámci V4 (m.j. ruské radary a vrtulníky v AČR, ruskou skupinou OMZ vlastněná společnost pro výrobu komponentů pro jadernou energetiku, ruský vlastník výrobce letadel LET, propojenost strategických firem z oblasti telekomunikací, bankovnictví, dopravní techniky s ČLR, předražené státní investice a nákupy, neefektivní státní správa, nesmyslné projekty typu vládní čtvrť Letňany nebo kanálu Labe-Dunaj atd.).


Slova představitelů USA o zintenzivnění spolupráce se Střední Evropou a současná absence setkání s představiteli ČR je tedy vážným signálem a důvodem k zamyšlení, jaké renomé má nyní Česká republika ve světě.


15.2.2019

Milan Tausch, KAN

 

Účty

Běžný účet číslo 2401210542 Fio banka; kód banky 2010

Transparentní účet pro přijímání darů číslo 50001968 Fio banka; kód 2010

Transparentní účet volby do Senátu 2018 číslo 2801470634 Fio banka; kód 2010

Transparentní účet pro volby do Evropského parlamentu 2019 číslo 2501562326 Fio banka; kód 2010

Napište nám

Copyright   ©   2020   All Rights Reserved   -   KLUB  ANGAŽOVANÝCH  NESTRANÍKŮ   -   www.kan.cz   -   HOME

Právě přítomno: 320 hostů a žádný člen