• Klub angažovaných nestraníků     IČ: 00539996
  • kan@kan.cz

Ing. Jiří Domlátil - Proč je odsuzuji

 

 

Občas někdo vyhledá spojení a vyjadřuje se, či se ptá na můj názor a chce moje vysvětlení. Typickým dotazem byl tentokrát e-m dotaz pana Radovana na mé varující odsudky Ing. Miloše Zemana a Ing. Andreje Babiše:
  

---------- Původní e-mail ----------

Předmět: Dotaz
Dobrý den pane Domlatil.
Viděl jsem Vás na ct 24 v politickém spektru.
Proč jste tak silně proti Zemanovi a Babisovi?
Vždyť ty levné jízdenky, je celkem příjemný benefit pro obyvatelstvo.
Ty predchozi vlády si prihravali malou (spíše velkou) domu a pak nezbylo na levné jízdenky.
A ten závěr o té mafii. Vždyť ten Babis vyhrál volby regulerne.
NEBO si myslíte, že ve volbách taky zapusobila mafie?
Radek ………


Není snadné vyjádřit odpověď stručně, jednoduše a přitom zcela srozumitelně. Co jsem Radkovi napsal, přesto může být dostačující odpovědí na podobně zaměřené dotazy:

 

Dobré jitro, pane Radovane.

Děkuji za Váš zájem, jenž je příčinou Vašeho dotazu. Vím, že podat dostatečně přesvědčivě podrobné vysvětlení a odpovědět stručně na Vaše stručné otázky nelze tímto e-mailem. Pokusím se aspoň nejjednoduššími příklady naznačit příčinu mého pevného postoje proti vlastnostem A. Babiše a M. Zemana a mého odporu k jejich činům, jež považuji za nebezpečné, zlovolné a zavrženíhodné: 

Jako jiní dobře informovaní členové KAN hodně let sleduji a snažím se mít na paměti jak mnohokrát potvrzené informace o zmíněných osobách, tak své zkušenosti s nimi. Oba bývalí komunisté (nyní političtí mocipáni) prosazují své záměry hrubou silou lži a polopravd. Řekl bych, že Babiš lže ještě častěji a ve lživé "obraně" útočí agresivněji, než Zeman. Lež (tj. úmyslně nepravdivé tvrzení)  já považuji za počátek všeho špatného. Přitom u těchto mocichtivých pánů jsou lži nejmírnějšími zlými činy, jichž se dopouštějí.

Dle mého úsudku je Babiš prolhaným nelítostným chamtivcem mafiánského typu. Jednoduchým důkazem je fakt, že je  tolikrát zevrubně prověřeným a usvědčeným konfidentem StB, jako málokdo, a přesto na kritiky pořvává, že estébákem nikdy nebyl. Patrně proto, že jako velmi ceněný a vlivný estébák ví, kam zmizel jeho osobní spis.

Jistě si i Vy Radovane pamatujete, jak neviděl nic moc špatného na tom, že jemu podřízený podnikatelský subjekt zapálil a spálil pole obilí zemědělci, který se Babišovi nepodvolil. Neznám typičtější mafiánskou resp. estébáckou nátlakovou praktiku. Veřejně známé kauzy potvrzují, že z pozice předsedy vlády si Babiš de facto privatizuje stát metodami stejného stylu, mafiánsky likviduje jemu neustupující řídicí pracovníky i konkurující podnikatele - viz rostoucí počet  podnikajících subjektů a rodin zničených na pokyn typu "Hoši naši, klekněte na ně!" 

Kdo Babišovy lži a činy neprohlédl, neb pro nával jiných povinností ani na to neměl čas, byl oklamán, a  přispěl svým hlasem k jeho volebnímu vítězství, jež za zmíněných okolností vůbec nemohu považovat za regulérní.

A Zeman? Je rovněž odsouzeným lhářem - v kauze o Peroutkovu článku. Z jiné velkolepé lži se Zeman usvědčil sám, když popisoval "masakr" demonstrantů na Národní třídě před třiceti roky. U eventuálního soudu o této věci bych mohl proti němu stát jako skutečný svědek i já osobně.

Pane Radovane, ve Vámi sledované politické debatě Televize ledasco vystřihla a z části upravila i moje přesvědčení v tom smyslu, že podobně jako Britové při referendu, voliči a obdivovatelé Zemana byli před rokem řízeně desinformováni za obrovské peníze neznámého původu a také nepřípustně poštváváni proti lidem z opačného tábora.

Souhlasím s Vámi, že levné jízdné dotované bohatým státem nemusí být špatná věc. Může mít i další (zatím nediskutovaný) přínos, jímž je příznivý vliv na životní prostředí. Myslím však, že ve věcech sociálního účinku je nutno postupovat nejen citlivě a rychle, ale i uvážlivě podle permanentně vyhodnocované hospodářské situace a jejích prognóz. Vláda se však takto zodpovědně nechová.

S Vámi ve shodě připouštím, že minulé vlády, resp. vládní politické strany a jejich funkcionáři si přihrávali "malé (spíš velké) domů". Právě jejich chamtivost pomohla vytvořit klima pro úspěšný nástup totalitářských demagogů typu T.Okamury, Zemana, Filipa, Babiše, atd., a současně všech příležitostných prospěchářů kolem nich.

Ještě jednou děkuji za Váš zájem o diskusi, Radovane.

Jiří Domlátil, předseda Ústřední rady KAN

Účty

Běžný účet číslo 2401210542 Fio banka; kód banky 2010

Transparentní účet pro přijímání darů číslo 50001968 Fio banka; kód 2010

Transparentní účet volby do Senátu 2018 číslo 2801470634 Fio banka; kód 2010

Transparentní účet pro volby do Evropského parlamentu 2019 číslo 2501562326 Fio banka; kód 2010

Napište nám

Copyright   ©   2019   All Rights Reserved   -   KLUB  ANGAŽOVANÝCH  NESTRANÍKŮ   -   www.kan.cz   -   HOME

Právě přítomno: 1529 hostů a žádný člen